Přednášející

Filip PLEVAČ

Filip PLEVAČ

Je absolventem oboru „Manager výrobních strojů, systémů a robotiky“ na VUT Brno FA strojní. Velkou část praxe strávil na manažerských pozicích několika průmyslových i obchodních firem. Posledních 5 let se věnuje poradenství a vzdělávání v oblasti digitalizace firemních procesů, robotiky, digitálních strategií a inovací. Vede dvouletý vzdělávací program v oblasti digitálních nástrojů pro lidi z firemního prostředí.

Ulrich DECKER

Ulrich DECKER

DCS Solutions Sales Europe, CENIT AG

Degree in Production Automation Technology, over 20 years of experience in the field of quality, since 2020 responsible for DCS Solution Sales in Europe.

Radek DOUBRAVA

Radek DOUBRAVA

Vedoucí oddělení Strukturální analýzy, divize Aviation, Výzkumný a zkušební letecký ústav, a.s.

Absolvent ČVUT, katedra letadel, obor stavba letadel. Postgraduální studium absolvoval na katedře materiálů ČVUT Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská v oboru šíření únavových trhlin v Al-slitinách. Od roku 1997 pracuje ve VZLÚ v oblasti návrhu, realizace a vyhodnocení statických, únavových a dynamických  zkoušek zejména leteckých materiálů a konstrukcí. V oblasti numerických simulací a modelování má přes 25 let praxe se SW NASTRAN, CATIA a 15 let s programovým vybavením Dassault Systems ABAQUS.

Martin SUCHÝ

Martin SUCHÝ

CAE Methodology Engineer, THK Rhythm Automotive Czech, a.s.

Po vystudovaní oboru Dopravní, letadlové a transportní techniky na Fakultě strojní ČVUT se zaměřuje na vytváření, rozvoj a následnou implementaci simulačních metod do vývoje podvozkových dílů ve firmě THK Rhythm Automotive. Specializuje se na simulace montáže, termální kalibrace a funkční testování dílců. Dále se též zaobírá problematikou testů statické pevnosti a životnosti.

Vít ŠTOURAČ

Vít ŠTOURAČ

Structural & Moldflow Simulation Engineer, MANN+HUMMEL s.r.o

Absolvent programu Inženýrská mechanika a Biomechanika na ÚMTMB VUT FSI Brno. Více než 11 let praxe v oboru strukturálních simulací. Od roku 2014 se v rámci práce pro MANN+HUMMEL věnuje především simulacím součástí z termoplastických, krátkovláknových kompozitních materiálů a Moldflow výpočtům.

Jakub MIČINEC

Jakub MIČINEC

Design Leader, Slavia Production Systems a.s.

Špecialista v oblasti konštruovania zváracích prípravkov, strojov a zariadení pre renomované zahraničné spoločnosti z oblasti automobilového, leteckého, poľnohospodárskeho priemyslu a koľajových vozidiel. V spoločnosti Slavia Production Systems na pozícii šéfkonštruktéra zodpovedá za technické riešenie zvereného projektu, vedenie tímu konštruktérov, komunikáciu so zákazníkom a testovanie navrhnutých zariadení.

Jiří KORYČAN

Jiří KORYČAN

EDWARDS

Designer rozměrových řetězců se zaměřením na teplotní a dynamické chování stroje. GD&T mentor a design autorita výkladu výkresové dokumentace firmy Edwards s. r. o. Vedoucí mezinárodní skupiny vývojových konstruktérů vědeckých vakuových vývěv. Školitel/fanoušek rozvoje měkkých dovedností.

Ondrej CHOTOVINSKÝ

Ondrej CHOTOVINSKÝ

PRAGA Cars

Specialista v oblasti Design Engineeringu v oblasti vývoje a maloseriové výroby sportovních vozidel s dlouholetými zkušenostmi z renomovaných zahraničních automobilových značek. Přes 15 let praxe s digitálním i fyzickým prototypingem a více než 20 tisíci hodinami pokročilého modelování v systémech Catia V5/ V6 / 3DEXPERIENCE.

Miroslav URBÁNEK

Miroslav URBÁNEK

COMTES FHT

Během studia na vysoké škole začal pracovat jako konstruktér a následně výpočtář v společnosti COMTES FHT, kde od roku 2020 působí na pozici vedoucí oddělení počítačového modelování. Má dlouholeté zkušenosti v oblasti aplikovaného výzkumu zaměřeného na kovové materiály a výrobní technologie. Ve společnosti má na starosti konstrukci, výpočty a aditivní výrobu.

Pavel SVOBODA

Pavel SVOBODA

TECHNODAT

Více než 25 leté praktické zkušenosti s produkty společnosti Dassault Systemes předává firmám v oblasti automobilového / leteckého / transporního průmyslu. Jako strojní inženýr, konstruktér strojů  a zařízení pro strojírenskou výrobu, se snaží správně pochopit požadavek zákazníka a následně implementovat sw řešení CATIA / ENOVIA / 3DEXPERIENCE.

Jakub ŠLEGL

Jakub ŠLEGL

COMTES FHT

Student 3. Ročníku Západočeské univerzity v Plzni pracující ve společnosti COMTES FHT, kde zastává pozici výzkumného pracovníka. Zabývá se měřením a vyhodnocením mechanických zkoušek a následnou kalibrací materiálových modelů.

David KUŘÁTKO

David KUŘÁTKO

CST product specialist, IDIADA CZ

Vystudoval obor Elektronika a sdělovací technika na VUT v Brně. Zkušenosti s produkty CST Studio Suite dále rozvíjel v postgraduálním studiu, kde se věnoval lokalizaci mozkových vln. Od roku 2022 se věnuje zákazníkům IDIADA, kterým pomáhá řešit jejich elektromagnetické výzvy.

Ondřej FLÍDR

Ondřej FLÍDR

CAE engineer, IDIADA CZ

Věnuje se výpočtům pasivní bezpečnosti v automobilovém průmyslu v solverech Abaqus, LS-Dyna a Pamcrash. Jeho doménou jsou nelineární statické či explicitní dynamické úlohy se zaměřením na spolehlivost, bezpečnost, ochranu chodců a posádky. Současně se v IDIADě specializuje na strukturální optimalizace v Tosca Structure.

Matej JUSKO

Matej JUSKO

Sales Representative, IDIADA CZ

Počas štúdia na univerzite v odbore Počítačová podpora strojárenskej výroby sa prvýkrát stretol s technológiou MKP. Tá ho zaujala natoľko, že dnes má na starosti distribúciu SIMULIA produktov a starostlivosť o zákazníkov na Slovensku

Jakub CEJPEK

Jakub CEJPEK

SIMULIA konzultant, IDIADA CZ

již na vysoké škole se seznámil s CATIí V5 a metodou konečných prvků. Spojení CATIA a Abaqus si oblíbil natolik, že se začal věnovat v IDIADě věnovat supportu zákazníků. Nejen to, potkáte ho na uživatelských setkáních a obchodních schůzkách s tématikou simulací.

Radek LINHART

Radek LINHART

SIMULIA konzultant, IDIADA CZ

Po vystudování oboru Biomechanika na Fakultě strojní ČVUT se věnuje podpoře zákazníků IDIADy. Budoucnost vidí v úzkém propojení modelování a simulací a proto se zaměřuje na platformu 3DExperience.

Radovan VAŠINA

Radovan VAŠINA

Staff scientist, Thermo Fisher Scientific Brno, s.r.o.

Absolvent VUT Brno, obor stavba letadel, po postgraduálním studiu v Ústavu fyziky materiálu AV ČR se věnoval konstrukci vědeckých přístrojů pro elektronovou mikroskopii a rentgenovou spektroskopii. V současnosti se věnuje vývoji a optice skenovacích elektronových mikroskopů.

Jan STEKLÝ

Jan STEKLÝ

CAE manažer, IDIADA CZ

Metodě konečných prvků se věnuje prakticky celý život a je nejzkušenějším výpočtářem v IDIADA. Kromě inženýrské práce velmi rád předává své znalosti a zkušenosti a je dlouholetým školitelem SIMULIA se zaměřením na kontakty a životnost. V roce 2021 přijal novou výzvu a stal se manažerem CAE oddělení v IDIADA CZ. I přes vysoké vytížení na této pozici nikdy neodmítne podporu nebo konzultaci pro naše Abaqus zákazníky.

Petr KADĚRA

Petr KADĚRA

FEKT VUT Brno

Vystudoval obor Elektronika a sdělovací technika v doktorském programu na UREL FEKT VUT v Brně, kde se věnuje 3D tištěným čočkám pro antény v pásmech milimetrových vln pro sítě 5 a 6 generace. V rámci práce s CST se věnuje mimo jiné také modelování umělých dielektrik a charakterizace jejich vlastností.

David BINDER-HIRSCHBERGER

David BINDER-HIRSCHBERGER

SIMULIA Industry Process Consultant, DASSAULT SYSTEMES

Focused on supporting virtual twin customer engagement, bringing together modeling and simulation on the 3DEXPERIENCE platform.

Tomáš IVANČÍK

Tomáš IVANČÍK

SIMULIA Sales Expert, DASSAULT SYSTEMES

Od roku 2007 se zaměřuje na prodej software, když nastoupil do firmy IBM a CATIA Competence Center v Bratislavě. Je specialistou na prodej řešení PLM (Product Lifecycle Management). Při obchodování preferuje celkový pohled a hledání souvislostí mezi různými faktory. Snaží se lépe porozumět obchodním cílům a procesům klienta s ohledem na průmyslové odvětví. Profesním cílem je učit se, získávat zkušenosti a zlepšovat se v prodeji. Od roku 2012 je součástí SIMULIA, zaměřuje se na simulační software (FEA, optimalizace, únava, S-PDM, MBS…). Cílem je pomáhat klientům být úspěšný pomoci simulačních nástrojů. Dlouhodobě pracuje v regionu střední Evropy, kde pomáhá s rozvojem partnerů nebo přímých zákazníků. Má více než 10 let zkušeností s obchodem v Polsku, České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Rusku.

Roman LISIČAN

Roman LISIČAN

CEO, TECHNODAT

Výkonný ředitel společnosti s mnohaletými manažerskými zkušenostmi v nadnárodních společnostech v oblasti obchodních konzultačních služeb, implementace PLM řešení a vývoje softwaru.

Marek LINHART

Marek LINHART

Head of Sales, IDIADA CZ

Obchodu se začal věnovat při studiu na vysoké škole a už tehdy zjistil, že je to prostředí, ve kterém se cítí nejlépe. V IDIADě má na starosti distribuci SIMULIA produktů od výrobce Dassault Systèmes a rozvoj oddělení Software Services od roku 2012.